Seznamte nás s vašimi požadavky na nové vícevrstvé nerezové komínové těleso. My pro vás nalezneme optimální řešení, ať už se bude jednat o chatu, chalupu, rodinný či bytový dům, komerční objekt nebo objekt průmyslový.

Je to naše parádní disciplína – nerezové komíny realizujeme už více než 25 let!

– realizujeme nejen komíny systémové od renomovaných českých i zahraničních výrobců, ale s využitím vlastní výroby i komíny individuální 

– vícevrstvý nerezový komín se skládá z vnitřní nerezové vložky, tepelně izolační vrstvy a komínového pláště (standardně) z leštěného nerezového plechu

– v případě architektonických požadavků je možné komínový plášť provést i z jiného druhu plechu (pozink, titanzinek, hliník, měď) a v barevné úpravě dle vzorníku RAL

– při výběru vhodného typu a tloušťky nerezového materiálu a vhodné technologie výroby komínové vložky jsou nerezové komíny vhodné pro odvod spalin spotřebičů spalujících:

  • pevná paliva – krbová kamna a krbové vložky na dřevo, kotle ÚT na dřevo, uhlí, biomasu apod.
  • kapalná paliva – dieselagregáty, požární čerpadla, kotle ÚT na LTO příp. TTO, technologické spotřebiče na použitý olej apod.
  • plynná paliva – kotle s atmosférickým hořákem a přerušovačem tahu, kondenzační kotle, kogenerační jednotky, technologické spotřebiče (VZT jednotky, plynové pece) apod.
    a pracujících:
  • v tlakové třídě N – podtlakový provoz (krbová kamna, krbové vložky, kotle s atmosférickým plynovým hořákem a přerušovačem tahu, kotle s vířivým plynovým hořákem bez přetlaku na spalinovém hrdle apod.)
  • v tlakové P – přetlakový provoz do 200 Pa (kondenzační kotle, kotle s vířivým plynovým hořákem a přetlakem na spalinovém hrdle, spotřebiče s hořákem na odvodu spalin apod.)
  • v tlakové třídě H – vysokopřetlakový provoz do 5000 Pa (dieselagregáty, požární čerpadla, kogenerační jednotky, specifické technologické spotřebiče apod.)

Výhody lehkých vícevrstvých nerezových komínů: 

– rychlá montáž (obvykle je možné postavit komín během jednoho dne)

– vyloučení mokrých procesů (odpadají technologické přestávky a problémy se znečištěním interiéru)

– okamžitá připravenost k provozu

– vhodné pro pasivní a nízkoenergetické objekty

– malá hmotnost (není třeba základ, možnost zavěsit komín na stěnu nebo postavit na podlahu, možno aplikovat rovněž jako svislý kouřovod)

– ve srovnání se zděnými komíny menší prostorová náročnost při stejné světlosti komínového průduchu